BİLGİ TALEP


  Taşdelen 360 View Villaları

   

   

  ŞİLE’DE SATILIK VİLLA MI ARIYORSUNUZ?

  _

  Aklınıza takılan soruları, merak ettiklerinizi, yatırım dönüşümlerini, proje detaylarını ve şile de ki yaşam hakkında daha fazlasını bizlere bilgi talep formundan sorabilirsiniz. Proje danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz veya sizin için hazırladığımız merak edilen soruları okuyabilirsiniz.

  ŞİLE VİLLA PROJE SORULARI

  Tapu teslimi ne zaman?

  Tapularınız villa projesinin %70 tamamlandığında çıkartılarak teslim edilecektir.

  Villa satın alırken kredi kullana bilir miyim?

  Villa projemizin %70 tamamlandığında bankalardan kredi kullanabileceksiniz.

  Ödeme koşulları nasıl ?

  Ödeme koşulları proje danışmanımız ile birlikte yapacağınız görüşme sonrasında size özel olarak planlanacaktır.

  villanın bahçe dahil net kullanım alanı kaç m² dir?

  Net Kullanım alanı 350m² dir.

  Bahçe tapuya dahil mi?

  Evet, villanızın önündeki bahçe tapuya dahildir.

  BÖLGE HAKKINDA

  Bu bölgeye yatırım yapmalı mıyım, Yatırım dönüşü nasıl?

  Şile İstanbul’da yatırım dönüşümünün en hızlı ve karlı şekilde olan ilk 3 ilçesi arasındadır. 2023 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Şile ilçesinde satın alınan bir gayrimenkulün aylık artışı %2  %3 oranları arasındadır.

  Şile ye değer katacak projeler var mı?

  İstanbul’un yaz döneminde en çok tercih edilen turizm merkezlerinden biri olan Şile’nin çehresi, Yeni Devlet Hastanesi ve Liman Yenileme ve Rekreasyon projelerinin hayata geçmesiyle değişecek.

  Şile nereye yakın?

  İstanbul’un bir ilçesi olan Şile, Marmara Bölgesi’nin kuzey doğusunda yer almaktadır. Karadeniz’e kıyısı olan Şile’nin çevresinde Kandıra, Derince, Körfez, Pendik, Gebze, Çekmeköy ve Beykoz ilçeleri yer almaktadır. Şehre yakın olmasından dolayı özellikle yoğun iş temposundan sıkılan ve hafta sonu tatilinde nefes almak isteyen kişiler için tercih edilen yerler arasında bulunuyor.

  Şile'de hangi plajlar var?

  Şile Kumbaba Plajı

  Şile Ayazma Plajı

  Şile Uzunkum Plajı

  Ağlayan Kaya Plajı

  Sofular Köyü Plajı

  Akçakese Plajı

  İmrenli Plajı

  Sahilköy Plajı

  Ağva Plajı

  Ağva Kilimli Koyu

  Ağva Kadırga Koyu

  Kurfallı Plajı

  Karacaköy Plajı

  Şuayipli Köyü Plajı

  Kabakoz Köyü Plajı

  Şile Doğancılı Plajı

  Şile Sahil Köy Plajı

  Şilede tarihi yerler ve gezilecek yerler nereler?

  Şile Kalesi: Ocaklı Kale adıylada bilinen Şile Kalesi Şile’nin sembollerinden biri haline gelmiştir. Cenevizliler tarafından yapıldığı bilinen kalenin daha sonradan Osmanlılar tarafından da kullanılmıştır. Günümüzde restore edilen kalenin oldukça güzel manzarası bulunmaktadır.

  Şile Feneri: 1859 yılında yapılan Şile Feneri kendisini belli eden bir gövdeye sahip olmasıyla bilinmektedir. Ülkemizde en büyük dünyada ise ikinci büyük fener olarak bilindiğinden simgesel bir hal almıştır.

  Ağlayan Kaya: Şile Feneri’ne çok yakın olan Ağlayan Kaya’da kayadan çıkan su kaynaklarından dolayı bu ismi almıştır. Aynı zamanda Ağlayan Kaya Plajı’da buraya yakındır.

  Tarihi Şile Evleri: Şile’nin Akçakese Köyü’nde bulunan tarihi ahşap Şile evleri 19. yüzyıla ait kalıntılar barındırmaktadır. Hala doğasını koruyan tarihi Şile evleri fotoğraf çekinmek için de oldukça güzel bir yerdir.

  Değirmençayırı Şelalesi: Merkeze biraz uzakta bulunan şelale Gebze sınırına yakın bir bölgede konumlanmaktadır. Sesi ve doğal güzelliğiyle bulunan Değirmençayırı Şelalesi Şile’de görülmesi gereken şelalelerden sadece bir tanesidir.

  Kumbaba Tepesi: Şile’nin en çok ziyaretçi alan yerlerinden biri olan Kumbaba Tepesi kırmızı ve turuncu tonlarına sahip kumların demir ve bakır alaşımlı radyonktriteli kumlara sahip olduğu bilinmektedir. Bizans döneminden beri bu özelliğinden dolayı şifa dağıttığı bilinen tepe oldukça ünlüdür. Ayrıca tarihte birçok kaynakta geçen Kumbaba Tepesi’nde Kumbaba Türbesi’ni de ziyaret edebilirsiniz.